Novinka

Varianty

multivitamín
1,39 €
zelené jablko
1,39 €
Váha 3.29 g

Unikátny prírodný multi-minerálny komplex získavaný zo vzácnej červenej morskej riasy Lithothamnion, ktorá rastie v čistej vode Atlantického oceánu na severozápadnom pobreží Islandu. Červené riasy počas svojho životného cyklu absorbujú neznečistenú morskú vodu bohatú na minerály, následne odumrú (zvápenatejú), klesajú na dno oceánu a až potom sa zberajú. Obsahuje bioaktívny vápnik, horčík a ďalších 72 stopových prvkov (napr. bór, molybdén, kobalt, nikel, meď, fosfor, fluór, selén, jód, sodík, železo, síra, mangán, zinok atď), z ktorých viaceré samostatne nemajú význam, avšak v rámci multi-minerálneho komplexu navzájom synergicky pôsobia. V porovnaní so zeleninou obsahujú morské riasy 10-20 násobne viac minerálov a svojím zložením a obsahom sa najviac približujú zloženiu minerálov obsiahnutých v ľudskej krvnej plazme.

 

Biologická využiteľnosť
Unikátna trojrozmerná štruktúra tvorená zvápenatými bunkovými stenami červenej riasy zabezpečuje oveľa vyššiu biologickú aktivitu a dostupnosť v porovnaní s inými multi-minerálnymi zdrojmi. Je chemicky a fyzikálne odlišný od iných minerálnych foriem. Kamenné vápenaté soli (uhličitany, citrany, resp. oxidy...) majú iba krátku dobu vstrebateľnosti a nízku využiteľnosť (veľké množstvo sa vylúči močom). Náš vápnik poskytuje pozvoľnú, dlhšiu dobu vstrebateľnosti s vysokou využiteľnosťou.

Výhody:

  • 100% prírodný rastlinného pôvodu
  • 10-20x vyšší obsah minerálov ako zelenina
  • „clean label“ produkt, bez alergénov
  • neutrálna chuť a vôňa
  • odolný voči vysokým teplotám
  • preukázané zdravotné prínosy na kosti, kĺby, zuby a tráviaci systém


Vitamín K2 MK-7 spoločne s vitamínom D prispieva k udržaniu zdravých a silných kostí, podporuje imunitný systém a podporuje tvorbu a udržanie správnej funkcie svalov.

MCT olej - rýchlo vstrebateľný olej vo forme prášku.

 

Dávkovanie: Celý obsah sáčku rozmiešajte minimálne v 2 dcl vody. Užívajte 1 sáčok denne.

Materiál

vápnik z morských rias, aróma multivitamín + farbivo betakarotén / aróma zelené jablko

Vápnik (360 mg), Horčík (30 mg), Vitamín K2 MK-7 (50 µg), Vitamín D (D3 - 5 µg), MCT olej, Glykozidy steviolu, Vitamín C - kyselina askorbová (0.09 mg)

Vápnik

Je pre človeka základnou živinou a súčasne je aj najrozšírenejším minerálom v našom tele.

99% z tohto prvku je uložených v kostiach a zuboch, zvyšné 1% nájdeme v telesných tkanivách a tekutinách. Celkovo jeho obsah v tele je na úrovni 700-1400 g.

Horčík

V ľudskom tele sa podieľa na viac ako 300 rôznych biochemických reakciách a navyše 100 ezymatických procesoch.

Polovica horčíka sa v tele nachádza priamo v bunkách celého tela, zvyšok sa spolu s fosforom a vápnikom ukladá v kostiach. Iba 1 % horčíka je v krvi.

(viď Laktát horečnatýSíran horečnatý)

Vitamín K2 MK-7

Zásadne ovplyvňuje metabolizmus vápniku, prispieva k normálnemu prúdeniu krvi a pomáha udržovať cievy zdravé.
 

Vitamín D

Nenahraditeľný na vstrebávanie vápnika a fosforu, tiež na tvorbu kostí a zubov.

MCT olej

Neukladá sa ako tuk. Zdroj energie.

Glykozidy steviolu
Vitamín C - kyselina askorbová Vitamín C - kyselina askorbová

Podporuje celkovo dobrý zdravotný stav a chráni telo pred infekciami, traumami a stresom. Pôsobí ako antioxidant. Podieľa sa na vytváraní kolagénu. Pleť potrebuje vitamín C.

Vyfajčenie 1 cigarety dokáže spotrebovať 120 mg vitamínu C, prežitie veľkej emócie až 2000 mg.

§ Nariadenie EP 1924 2006, NARIADENIE KOMISIE EU č. 1047 2012, Nariadenie 432 2012, Stanovisko UVZ SR 04.04.2013, Stanovisko UVZ SR 18.06.2013 §

Informácie uvedené na stránkach sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov. Uvedené informácie sú prezentované len so zámerom zdieľania a podpory osobného vzdelania a informácií. Slobodu prejavu a právo na informácie zaručuje Ústavný zákon. Názory autorov sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a prieskumu. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum.

0