Kryptomena TRON

image

Tron je decentralizovaný operačný systém založený na blockchaine, podobne ako Ethereum, ktorého cieľom je posunúť decentralizáciu internetu a jeho infraštruktúry.

Odkazy: Odkaz 1

Cena TRONu je dnes 0,03097977 USD s 24-hodinovým objemom obchodovania 672 926 167 USD. Má obežnú zásobu mincí 72 miliárd TRX a maximálnu zásobu 101 miliárd. Coinsbit je momentálne najaktívnejší trh, ktorý s ním obchoduje. Na preskúmanie adries a transakcií môžete použiť prieskumníkov blokov, ako sú tronscan.orgtrxplorer.io a trx.tokenview.com.

Ďalšie informácie nájdete na https://tron.network.

Tron je decentralizovaný operačný systém založený na blockchaine, podobne ako Ethereum, ktorého cieľom je posunúť decentralizáciu internetu a jeho infraštruktúry. Blockchain Tron je postavený na použiteľnosti jeho natívneho tokenu, Tronix (TRX). Základom, Tron je platformou inteligentných kontraktov (smart contract), ktorá ponúka:

  • vysokú priepustnosť,
  • vysokú škálovateľnosť
  • a vysokú dostupnosť pre všetky decentralizované aplikácie (DApps) v ekosystéme TRON.

Kto vytvoril Tron?

Blockchain Tron vytvoril Tron Foundation, singapurská organizácia, ktorej v súčasnosti šéfuje Justin Sun. Justin Sun je výnimočný biznismen, bol dvakrát v rebríčku 30 under 30 časopisu Forbes, je "učňom" Jacka Ma, tvorca Alibaba, vytvoril Peiwo, čínsku verziu Snapchatu, a je bývalým hlavným predstaviteľom kryptomena Ripple.

Sun bol tiež bývalým hlavným predstaviteľom spoločnosti Ripple v Číne a absolventom Hupan University.

Spoločnosť Tron vznikla po úspešnom ICO, ktoré v septembri 2017 získalo viac ako 70 miliónov dolárov.

Justin Sun je otcom projektu TRON, ktorý je zároveň aj jeho aktuálnym CEO.

Aká je hodnota spoločnosti Tron?

S využitím blockchainu a jeho schopnosti decentralizovaného inteligentného uzatvárania zmlúv má Tron myšlienku, že používatelia zažijú decentralizovaný internet, kde pre prístup k obsahu nie sú potrební sprostredkovatelia ako Google a Facebook.

Ako príklad môžeme uviesť, že v súčasnosti všadeprítomnou platformou na zdieľanie videa je Youtube, čo je spoločnosť v súkromnom vlastníctve so servermi v súkromnom vlastníctve, ktorá ukladá a poskytuje video svojim divákom. Používanie služieb YouTube však znamená, že tvorcovia a používatelia musia dodržiavať zmluvné podmienky služby YouTube a možno budú musieť za jeho obsah platiť tak či onak. Tvorcovia na platforme Youtube môžu zarábať časť z výnosov Youtube, ale štruktúra platieb je výlučne na zvážení Youtube.

Cieľom spoločnosti Tron je nahradiť služby ako Youtube a iné novou decentralizovanou infraštruktúrou, v ktorej sa používatelia môžu spojiť priamo s tvorcami a zaplatiť tvorcom priamo za obsah, ktorý chcú používať.

Ako funguje Tron Blockchain?

Protokol TRON beží na modeli riadenia delegovaného dôkazu o podiele (DPoS). To umožňuje používateľom vykonávať transakcie s takmer nulovým poplatkom, pričom je stále odolný voči transakčnému spamu.

Transakcie na blockchaine Tron zabezpečuje konzorcium super zástupcov (SR), za ktoré hlasujú držitelia TRX, ktorí uzamkli svoj podiel v podobe Tron Power. Je tu 27 najlepšie hlasovaných super zástupcov a 100 super zástupcov. Hierarchia kandidátov SR a kandidátov SR sa upravuje každých 6 hodín na základe počtu hlasov, ktoré dostanú od držiteľov Tron Power.

Môžem ťažiť Tron?

Nie, Tron nemôžete ťažiť, pretože Tron pracuje na konsenzuálnom algoritme Delegated Proof of Stake. To sa líši od bitcoinu, ktorý používa algoritmus Proof of Work. Nové tokeny Tron sa vytvárajú ako blokové odmeny pre volených super predstaviteľov. To slúži ako stimul pre super predstaviteľov pri udržiavaní integrity siete Tron. Môžete sa zúčastniť vložením svojho TRX a hlasovaním pre požadovaného super zástupcu.

Čo môžem urobiť na Tron?

Tron je vo svojom jadre platforma inteligentných zmlúv. Konkrétne je postavený tak, aby bol kompatibilný s virtuálnym počítačom ethereum (EVM), čo znamená, že má úplnú schopnosť virtuálneho stroja Turing. Vykonávanie inteligentných zmlúv na Tron je podobné ako pri Ethereu.

Na druhej strane, zatiaľ čo Ethereum funguje na modeli transakcie poplatkov za plyn, Tron pracuje na modeli Bandwidth, ktorý je podobný modelu EOS. Takto môžu byť transakcie na Tron oveľa lacnejšie a plynulejšie ako Ethereum.

Rovnako ako je možné vydávať inteligentné zmluvné tokeny ako ERC-20, ERC-1155 a ďalšie na Ethereum, je možné vydávať aj inteligentné zmluvné tokeny na Tron. V súčasnosti sú na Tron možné 2 štandardy tokenov, a to TRC10 a TRC20.

Na Tron boli vydané rôzne tokeny TRC10 a TRC20 s rôznymi prípadmi použitia.

Kde môžem použiť svoj TRX?

Na blockchaine Tron je postavených veľa decentralizovaných aplikácií (Dapps), z ktorých mnohé vyžadujú použitie natívneho tokenu Tronix (TRX). Svoje TRX môžete jednoducho vymeniť za tokeny TRC10, ktoré používa veľa Dapps na Tron Blockchain, ako sú BitTorrent, 888Tron a ďalšie.

Ako uložiť môj TRX?

Nadácia Tron Foundation veľmi uľahčila používateľom ukladanie a používanie TRX pri ich každodenných online aktivitách. Nadácia odporúča TronLink a TronWallet ako svoju oficiálnu komunitne vyvinutú peňaženku. Svoj TRX môžete tiež uložiť a používať vo väčšine ďalších všeobecne známych značiek peňaženiek, ako napríklad Trust Wallet, Ledger, Cobo Wallet a ďalších.

Kde môžem obchodovať s TRX?

Celý zoznam búrz obchodujúcich s TRX si môžete pozrieť na tejto stránke. CoinGecko neustále sleduje najnovší pohyb trhu TRX a poskytuje tieto údaje za vás.

Existujú rôzne trhy s derivátmi Tron a futures. Niektoré príklady zahŕňajú futures kontrakty TRXH20 a TRXM20 na BitMex. Pozrite sa na úplný zoznam derivátových produktov alebo derivátových výmen.

 
0