image

Finančný systém ako súčasť otrokárskej spoločnosti.

Mega kríza sa schyľuje na obdobie august-september, nastalo obdobie na žatvu.

Obdobie hyperinflácie s prejavom rádovo mesiacov - nehnuteľnosti a už aj tovar, zvyšovanie nákladov na prepravu aj suroviny.

Súčasne začne obdobie hyperdeflácie - umorovanie dlhov.

Simulácia Cyber Polygon 9.7.2021 blízke realite - ako to bude fungovať bez elektriny a financií.

Testovanie teórie nepodmieneného príjmu - prídelový systém.

Vo februári skrachovala významná investičná skupina ArcheoGhost?, ktorého dopad reálne pocítime najneskôr na jeseň.

Hypotekárne zmluvy umožňujú bankám robiť si čokoľvek, navyše sa neručí len nehnuteľnosťou, ale povinnosťou splatiť celú hypotéku = ak nehnuteľnosti stratia hodnotu, splácanie úveru zostáva a presúva sa do dedičstva.

 

Dôležité od času 1:00:00.

„Buffettov indikátor“ predpovedajúci globálnu krízu signalizuje riziko krachu na trhu

Buffettov obľúbený ukazovateľ, ktorý predpovedal globálnu finančnú krízu a kolaps „dot-com bubliny“, sa vyšplhal na úroveň 205%. Táto úroveň signalizuje príliš vysokú cenu akcií a riziko krachu trhu, píše „Business Insider“.

Obľúbený ukazovateľ trhu šéfa holdingovej spoločnosti „Berkshire Hathaway“ Warrena Buffetta, ktorý predpovedal globálnu finančnú krízu v roku 2008 a kolaps tzv. „dot-com bubliny“ na začiatku roku 2000, dosiahol 205%.

Na výpočet „Buffettovho ukazovateľa“ slúži „Wilshire 5000 Total Market Index“, ktorý odzrkadľuje celkovú trhovú hodnotu amerického akciového trhu (v stredu sa uzavrel na úrovni približne 46,69 bilióna dolárov), delený HDP USA, ktorý bol naposledy odhadovaný na 22,72 biliónov dolárov v druhom štvrťroku. Tento indikátor je podľa Buffeta „najlepším a jediným“ ukazovateľom trhovej hodnoty.

„Ak v percentách tento pomer klesne na 70% alebo 80%, potom pravdepodobne pri nákupe akcií získame slušný zisk. Ak sa pomer priblíži k 200%, ako to bolo v roku 1999 a čiastočne v roku 2000, potom sa zahrávate s ohňom,“ vysvetlil Buffett v článku z roku 2001 pre časopis „Fortune“.

V auguste minulého roku „Buffettov indikátor“ prekročil 100%, čím dosiahol rekord za 30 mesiacov, vteda „Business Insider“ napísal, že tento ukazovateľ naznačuje obrovskú priepasť medzi „nebeským“ hodnotením akcií a spomaleným ekonomickým rastom na svete kvôli pandémii. V druhom štvrťroku minulého roka dosiahol „Buffettov indikátor“ 187%.

Vo februári tohto roku „Buffettov indikátor“ obnovil svoje historické maximum a presiahol 200%.

Možný kolaps signalizuje nielen „Buffettov indikátor“, píše Business Insider. Finančník Michael Burry, ktorý sa stal vzorom jednej z postáv vo filme „Stávka na neistotu (The Big Short – 2015)“, vo februári tiež varoval, že akciový trh „tancuje na ostrí noža“ a v júni vyhlásil, že sa rúti „matka všetkých krachov“.

 

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.