Záujem o ethereum rastie

image

Kryptomena sú v Česku miliardový biznis.
Investície do kryptomena dosahujú v Česku len v tomto roku miliardových cifier, od januára do apríla sa uskutočnili podľa burzy bitstock.com obchody za 2,9 miliardy korún. To je v medziročnom porovnaní trojnásobok.
Hlavným ťahúňom zostal Bitcoin, však veľmi rástli aj investície do Etherea.

Odkazy: Odkaz 1

Zostavené k 11.05.2021

"Bitcoin je pre tuzemských investorov stále príťažlivý, aj keď jeho cena už sa niektorým môže zdať príliš vysoká, a preto sa obracali k alternatívam. Jednou z nich je práve Ethereum, ktoré je navyše založené na modernejšom blockchainu," hovorí riaditeľ Bitstock.com Martin Stránský.

Faktom tiež je, že od začiatku roka Ethereum posilnilo ďaleko viac než Bitcoin. Ten na začiatku roka prekonal hranicu 30 000 dolárov (631 170 Kč), v minulom mesiaci však bol stanovený nový rekord 64 829 dolárov (1 363 940 Kč). Kurz teda vzrástol dvojnásobne.

Aktuálne sa Bitcoin obchoduje za 55 519 dolárov, čo zodpovedá 1 167 560 Sk.

Ethereum sa na začiatku roka obchodovalo za 741 dolárov (15 580 Kč), tento týždeň však bol stanovený nový rekord 4213 dolárov (88 560 Kč). Kurz teda za prvých päť mesiacov tohto roka posilnil o viac ako 500%.

Ethereum teda rastie oveľa rýchlejšie ako Bitcoin, hoci ten v absolútnych číslach samozrejme vedie.

Investori stále pribúdajú

"Záujmu o kryptomeny nahráva veľké množstvo voľných peňazí aj príchod stále nových investorov. U Bitcoinu aj Etherea tento rok ešte dôjde k prekonaniu doterajších maximálnych hodnôt. Nezabránia tomu ani snahy niektorých krajín, ako je Turecko alebo India, o obmedzení obchodovania s kryptomenou," podotkol Stránský.

Doplnil, že miliardový biznis predstavuje obchod s kryptomenou aj u našich východných susedov. "Na slovensku bol objem obchodu s digitálnym zlatom v porovnaní s Českom zhruba tretinový a v januári až apríli presahoval jednu miliardu Kč," uzavrel Stránský.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0