Samozber na farme - jahody

image

Jahody dozrievajú.
Predpokladaný prvý zber: Sobota 15.6.2019
Cena jahôd: 2 € za kilogram

Na samozber sa nemusíte objednávať, môžete prísť kedykoľvek podľa otváracích hodín, jahôd je vždy dostatok. Je treba ale počítať s časom na samotné nazbieranie jahôd.

Priestor určený pre samozber nie je dopredu nikým pozbieraný, samozberačov usmerňujeme do plných, jahodami obsypaných riadkov.

Jednotlivé riadky sú podstlané slamou, takže ani za daždivého počasia nikde nie je blato a vaše jahody a obuv zostanú čisté . Jedinou podmienkou je nazbieranie cca jedného košíka (2,5-3,0kg) na dospelú osobu (deti sa nepočítajú).

Deti majú na samozber jahôd vstup povolený len s dozorom dospelej osoby, nesmú behať medzi riadkami a šliapať po jahodách.

Psom a iným domácim miláčikom je vstup na jahodovisko z hygienických dôvodov zakázaný.

 

Podmienky zberu

Radi by sme Vás informovali a ponúkli zopár užitočných rád pri samotnom zbere a skladovaní:

Pred vstupom na jahodovisko vaše vlastné nádoby odvážime a váhu si poznačíme lepkou na danú nádobu. Váha nádoby bude pri konečnom vážení odpočítaná. Pri samotnom zbere Vás prosíme, aby ste zbytočne nešliapali po plodoch alebo rastlinách, ale naopak kráčali opatrne.

Odporúčaný zber je nasledovný:

Jahodu uchopíme medzi palec a ukazovák a zľahka pootočíme. Do pripravenej nádoby ich ukladáme pozorne a opatrne, aby sa nepoškodili. V prípade, že jahoda je plesnivá alebo poškodená, odložte ju na medziriadok na slamu. Jahody zbierajte len pekné a vyfarbené do červena. Netrhajte zelené jahody! Uvítali by sme ak ste riadok vyzbierali do čista. Následne Vám nazbierané jahody odvážime, zaplatíte a už nám zostáva len popriať "Dobrú chuť".

Podstielka a zavlažovanie

Podstielanie jahôd slamou zabezpečuje čistotu jahôd a dostatok vlahy je zárukou veľkých plodov. Aj tento rok sme urobili všetko preto, aby ste si mohli nazbierať takéto jahody.

Pridaj spoločné cestovanie

Pre pridanie spoločného cestovania je potrebné sa najskôr prihlásiť

Prihlásiť

Prihlásenie sa do účtu Prihlásiť

Registrovať

Nové prihlásenie? Zaregistrujte sa pre účet Registrovať