Ako transformujú nezameniteľné tokeny (NFT) novodobý herný priemysel?

Odkazy: Odkaz 1

Nezameniteľné tokeny (NFTs) naďalej prinášajú evolúciu v rôznych odvetviach s ich novodobou progresívnou technológiou. Medzi rôznymi sférami, v ktorých sa NFT-čka stihli adoptovať, patrí herný online priestor. Ten zaznamenal najväčší nárast a popularitu. Každý deň sa počet kryptoinvestorov a ,,gamerov”, ktorí sa venujú online NFT hrám, neustále zvyšuje.

So svojimi jedinečnými výhodami NFT navždy zmenili herný priemysel. Ich atribúty a možnosti na blockchaine a obrovská úžitkovosť umožňujú hráčom používať virtuálne postavy, špeciálne schopnosti, komodity a iné obchodovateľné objekty. Okrem toho prinášajú hráčom aj ďalšie príjmy, ktoré budú môcť potom obchodovať za reálne fiat peniaze na kryptoburze.

NFT gamification uplatňuje technológiu blockchain na elementy ako sú konkurencia, bodové hodnotenie či pravidlá virtuálnej hry. Táto integrácia viedla k vzniku GameFi, kde dochádza k obchodovaniu a výmene herných aktív za reálne finančné prostriedky.

Pochopenie toho, ako funguje NFT gaming, nie je na prvý pohľad také ťažké, ako sa môže zdať. Aktíva v hre sú naprogramované ako nezameniteľné tokeny, ktoré sú cenné pre hráčov a zberateľov, pretože sa môžu medzi nimi predávať či vymieňať. Je to v podstate novodobý trh s novou online technológiou, ktorá sa každým dňom stáva populárnejšou.

Už to nie je len o strate času a peňazí

Populárna je momentálne napríklad hra Axie Infinity (AXS). Každé „stvorenie“ v tejto hre je naprogramované ako NFT. V Axie hráči môžu s nimi bojovať a neskôr ich vymieňať za rôzne odmeny. Ako príklad môže ešte poslúžiť hra Alice (ALICE), kde hráči môžu kupovať a predávať virtuálne pozemky. Existujú nekonečné možnosti, ako sa dajú kryptomeny aplikovať v hernom priestore.

Z tejto perspektívy majú kryptomeny viacero aspektov využitia, čo aj vysvetľuje, prečo je tento novodobý fenomén taký obľúbený.

Za prvé, vie to poslúžiť ako zdroj príjmu. Tradičné hry, ktoré mali „play to win“ štruktúru, kde hráči nakupovali položky a upgrady, negenerovali žiadne profity. Hráči doslova plnili vrecká developerom za „veci“, ktoré nikdy v podstate nevlastnili a nič z nich nemali. Play to earn to ale zmenil. Tento mechanizmus dnes slúži ako zdroj príjmu pre hráčov, ktorí získajú finančné odmeny za úspechy dosiahnuté v hre. Môžu buď získať NFT z obchodovania, alebo získať odmeny v kryptomene priamo v hre.

Ďalším zaujímavým faktorom je NFT staking. Niektoré hry umožňujú používateľom uzamknúť kryptomeny v smart kontraktoch, ktoré pravidelne generujú odmeny.

Ste pripravení na novodobý štýl video hier, vďaka ktorému si viete reálne privyrobiť?

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.