Čo sa aktuálne deje v Izraeli: „Rozdeľuj a panuj cez úsilie CIA radikalizovať moslimský svet je kľúčom pre pochopenie základov dnešného konfliktu“.

Odkazy: Odkaz 1

Predtým, ako si rozoberieme na drobné, čo sa deje v Izraeli a aké by mohli byť príčiny aktuálneho konfliktu, pozrite si nasledujúce video publikované cca pred 14-imi rokmi.

V ňom povie senátor Ron Paul, že Hamas, ktorý v týchto dňoch prekvapivo postupuje na územiach „za plotom“ Gazy, je výtvorom Izraela ako protiváha lídrovi hnutia za nezávislosť Palestíny Jásirovi Arafatovi, ktorý uprednostňoval s umierneným hnutím Fatah politické riešenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínou. Po tomto videu pochopíte základy dnešného konfliktu. A aj to, že zásada Rozdeľuj a panuj často vypáli aj do vlastných radov. Bol to nápad CIA radikalizovať moslimský svet. Nech sa páči.

This content has been blocked in your Privacy Preferences.

Tu nebudeme rozoberať každú jednu rezolúciu BR OSN, ktorá nasledovala hneď potom, keď jedna zo strán konfliktu zaútočila na druhú, ale za zmienku stoja nasledovné:

  • Rezolúcia 641: BR OSN „odsudzuje“ deportáciu Palestíncov.
  • Rezolúcia 606: BR OSN vyzýva Izrael, aby nedeportoval Palestíncov a dodržiaval textáciu Štvrtej ženevskej konvencie.

Pri tejto sa na chvíľu pozastavme. Ak by bol Izrael a Palestína riadnym signatárom Rímskeho štatútu s následnou ratifikáciou (Medzinárodný trestný súd v Haagu), zrejme by voči Izraelu a jeho predstaviteľom na základe vytýkaných porušení boli začaté viaceré konania. Štvrtá ženevská konvencia napríklad chráni civilné obyvateľstvo vo vojnovej zóne. Túto ochranu nevedel Izrael niekoľkonásobne zabezpečiť, čím sa veľmi opatrne dostávame z pohľadu medzinárodného trestného práva k pojmu trestného činu genocídia.

Izrael si z takýchto rezolúcií (týkajúcich sa najmä násilnej deportácie pôvodného obyvateľstva) nikdy nerobil ťažkú hlavu. Často aj s odôvodnením, že nejde o záväznú textáciu, ktorú nemožno sankcionovať. A to stačí, že?

Na dôvažok možno povedať, že OSN nikdy nevyužilo možnosť vyslania stálej misie, ktorá by situáciu výrazným spôsobom deeskalovala.

Aktuálny dlhodobý postoj OSN je nasledovný.

Ide o konzistentnú dlhodobú podporu riešenia dvoch štátov, Palestíny a Izraela. Toto riešenie sabotuje výlučne Izrael (s tichou podporou SŠA) s tým, že naďalej postupne zaberá územia Palestíny.

 

Toľko k histórii. Poďme k tomu, čo sa vlastne deje.

Okrem toho, že bol aktivovaný čl. 40 izraelskej „ústavy“, čo znamená vyhlásenie stavu vojny a povolávajú sa rezervisti (údajne okolo 100.000), dôležité je iné. Toto povedal minister obrany Izraela Yoav Gallant na útoky (zatiaľ iba) Hamasu.

Povedal: Zmeníme tvár Gazy na najbližších 50 rokov. Použijeme všetku silu.

Minister obrany kabinetu B. Netanjahua nepovedal nič iné, ako to, že spustí pozemnú operáciu a bude riskovať porušenie Ženevských konvencií. Opäť. Zo SŠA ho o to niektorí vplyvní politici priamo prosili. Napríklad bývalá zástupkyňa SŠA pri OSN Nikki Haley vyzýva otvorene na genocídu Palestíncov. Slovami Finish them. Ako keby nehovorila o živých bytostiach, ale hrala na PC Mortal Kombat. V príkrom rozpore s rezolúciami OSN. Bez komentára.

Neojedinelé slová americkej političky a ministra obrany Izraela zazneli v čase, keď bol už dobre známy aj postoj hnutia Hizballáh operujúceho najmä z libanonských území. Tí sa vyjadrili, že v prípade pozemných operácií vstúpia na územie Izraela. V čase písania tohto článku existujú prvé správy o zničení troch radarov na severe Izraela a rozmiestnení izraelských tankov typu Merkava pozdĺž hranice s Libanonom.

Vtiahnutie Hizballáhu do konfliktu „zaručuje“ americkým neokonom dobrý dôvod na angažovanosť Iránu.

Pritom už teraz vieme, že Taliban potvrdil, že by sa rád priamo zúčastnil na operácii Hamasu. Paradoxne jediný štát, ktorý mu v tom bráni, je moslimské Jordánsko, vďačný spojenec SŠA.

Viaceré zdroje uvádzajú, že Hamas útočí zbraňami, ktoré opustili SŠA v Afganistane a možno aj zbraňami, ktoré mali končiť na Ukrajine v boji proti Rusku.

Mimochodom, v zaujímavom časovom kontexte sa k skorumpovanosti režimu na Ukrajine vyjadril aj predchodca Ursuly von der Leyen, Jean-Claude Juncker (zdroj TU). Nebolo to v súvislosti s množstvom zbraní, ktoré končili na čiernom trhu, ale dotvára to kontext tohto článku. Ukrajina bola vždy krajinou doslova inštitucionalizovanej korupcie. Kto tvrdí, že ide o demokraciu, nevie, o čom hovorí.

Pritom už v roku 2022 boli známe informácie o tom, že ukrajinské zbrane končia na čiernom trhu a dokonca hrozí ich použitie v Európe (zdroje napríklad TU, TU, TU). Možno by bolo dobré opýtať sa vo svetle nových skutočností našich politikov, ktorí podporovali vývoz aj slovenských zbraní na Ukrajinu (Naď a Demokrati, PS, SaS a pod., prezidentka SR) a napríklad aj administrátora fb profilu Hoaxy a podvody PZ, či ešte trvá na prirovnaní vývozu zbraní na podporu mieru s kŕmením hladných. Lebo teraz mu tí hladní možno behajú po Izraeli a ohadzujú sa tým darovaným jedlom.

 

 

Sú indície, že neokoni o tomto konflikte vedeli vopred. Veľmi podozrivo totiž pôsobí uvoľnenie 6 miliárd amerických dolárov Američanmi pre Irán (zdroj TU). Táto injekcia sa pre rozpútanie väčšieho konfliktu hodí práve v tomto období. Izrael môže mať v zuboch aj Rusko. Robí mu pravidelne šarapatu v Sýrii, ozbrojilo Azerbajdžan a utrhlo Arménsko z ruského vplyvu, podporovali ukrajinský konflikt. A v Iráne trafili fabriku na výrobu dronov.

Najdivnejšie však pôsobí použitie paraglajderov zo strany Hamasu na začiatku útoku. Kedykoľvek predtým by už boli vo vzduchu lietadlá IDF a sandálnici by si ani neškrtli. A teraz mali asi všetci šábes. Vrátane radarov a satelitov. A to sa len tak nevidí. To všetko práve v čase, keď sa Irán možno blíži k oznámeniu držby atómovej bomby (zdroj TU).

Biden nemá vo vreckách nič pre Ukrajinu, ale Izraelu chce poslať 8 milárd.

Jedno je teda jasné. Menia sa témy. Kovid vraj vyliečil Putin a Ukrajinu posiela do zabudnutia Hamas.

Všímajte si, ako sa teraz budú húfne meniť profilové vlajočky z módnej žltomodrej na bielomodrú. Média bývalého hlavného prúdu už idú podľa pokynov. Mantra 9/11, 9/11, 9/11, teroristi, teroristi…

No a „šľahnutím“ čarovného prútika našim susedom „zficovatel“ prezident ČR. Aha. Diplomacia, nie zbrojenie… Žeby mal Hamas čosi aj z českého arzenálu?

A už sa len núka prepojiť toto všetko s nelegálnou migráciou prevažne moslimského obyvateľstva do Európy. 4 roky to tu veselo beží, posledný polrok šialeným tempom.

Ak Izrael spácha v Gaze genocídu, hádajte, kde je najväčšie riziko, že usadení migranti vyjdu do ulíc?

Paríž, Marseille, Londýn, Brusel.

Sviečkový pochod v ich podaní čakať nemožno…

Menia sa témy pre zhypnotizovanú masu. Treba opäť informačne zahltiť hlavy. Prázdna hlava totiž má priestor na myslenie. Ostaňte v strehu. Na Slovensku to také zlé nebude. Treba len vypnúť telku. Izraelci si iba idú svoj 9/11 ver. 2.0.

 

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.