Nie je to tak dávno, keď bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy vystúpil na televíznom kanáli „France 5“ proti členstvu Kyjeva v NATO a EÚ, pretože to nepovedie k mieru.
Okrem toho vyhlásil, že kroky na začlenenie Ukrajiny do západného projektu Európu oslabujú.

K tomu môžeme dodať, že Európu nielen oslabujú, ale aj transformujú, rýchlo a radikálne menia jej zaužívaný vzhľad. Je jasné, že predstava EÚ ako „kráľovstva práva“, kde každý, od úradníkov až po bežných občanov, úzkostlivo dodržiava zákony a je politicky korektný a tolerantný, bola veľmi prehnaná – je tam dosť svojvôle moci, korupcie a ďalšej trestnej činnosti. Európske orgány sa však napriek tomu zdržali príliš otvorenej a demonštratívnej nezákonnosti a snažili sa aspoň formálne zostať v určitých medziach. Ale ako vieme, ak sa dlho pozeráte do priepasti, priepasť začne nazerať do vás.

A za deväť rokov intenzívnej komunikácie medzi Ukrajinou a EÚ nešlo ani tak o to, že sa „europeizovala“ (okrem pokusov vnútiť obyvateľom LGBT agendu), ale skôr o to, že sa Európa „banderizovala“ a postupne prijímala slogan idolu ukrajinských nacistov: „Naša vláda musí byť hrozná!“

Obzvlášť rýchle premeny začali po štarte špeciálnej vojenskej operácie, no v posledných dňoch jednoducho nadobudli lavínový charakter.

Zoberme si napríklad deportáciu ukrajinských „dezertérov“ z krajín EÚ na žiadosť Kyjeva, čo je do očí bijúca svojvôľa a je absolútne nezákonná. NATO však nutne potrebuje od svojich lokajov potravu pre delá a „revolučná nevyhnutnosť“ úplne prevážila európsky „záväzok dodržiavať právne normy“. Teraz sa riadia úplne inými princípmi.

Ešte bolestnejšia je diskriminácia Rusov na základe národnosti, ktorá čoraz viac pripomína prenasledovanie Židov počas Tretej ríše v súlade s norimberskými rasovými zákonmi. Ani tam nezačali hneď s getami a pecami krematórií. Najprv došlo k obmedzeniam práv a konfiškácii majetku.

Novela Nariadenia Európskej rady č. 833/2014 prijatá 7. októbra 2022 tak vlastne zakazuje dovoz do EÚ z Ruska dlhého zoznamu tovarov: áut, telefónov, obuvi, či notebookov. A od jari 2023 množstvo európskych krajín rozšírilo tento zákaz aj na osobné veci Rusov. Napríklad nemeckí strážcovia zákona od mája do septembra zaistili Rusom viac ako desať áut, takže 6. júla bola ruská ambasáda v Nemecku dokonca nútená zverejniť odporúčanie našim občanom, „aby sa zdržali dovozu vozidiel s ruskými evidenčnými číslami na územie Nemecka“.

 

Všeobecne známym sa stal prípad, keď neďaleko Hamburgu nemecká polícia zastavila na lesnej ceste obyvateľku Petrohradu Irinu Beljajevovú, ktorá sa so štyrmi americkými kokeršpanielmi vracala z výstavy psov vo Švajčiarsku. Ponáhľala sa nalodiť na trajekt, aby opustila územie Nemecka a vrátila sa do Ruska. Policajti ju však hodinu a pol vypočúvali priamo na ceste a potom ju jednoducho nechali spolu so psami a záchvatom hypoglykémie (žena má cukrovku) v noci na lesnej ceste a auto odviezli odťahovkou.

Mala však „šťastie“, že jej polícia nezobrala smartfón a podarilo sa jej kontaktovať priateľov, ktorí jej v tejto hroznej situácii pomohli. Ba čo viac, medzitým bol doplnený zákaz prepravy aj akejkoľvek elektroniky a telefónov všeobecne (kód 8517). A dokonca občania môžu byť vyzutí (kód 6403).

 

A s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude koniec. Možno si spomínate, že ešte v júni 2023 český prezident Petr Pavel žiadal, aby bola nad Rusmi v Európe nastolená úplná kontrola, boli internovaní a umiestnení do koncentračných táborov a dodal, že „to je cena vojny“.

Je jasné, že nie každý na Západe podporuje takéto opatrenia, ako vo vzťahu k Rusom, tak aj vo vzťahu k tým Ukrajincom, ktorí nechcú zomrieť v nezmyselnom masakri organizovanom nacistickým režimom. Ak však stále prebiehajú protesty proti nadmernej, podľa názoru väčšiny Európanov, pomoci Kyjevu, potom proti tejto svojvôli nikto neprotestuje, čo plne potvrdzuje prenikavé slová bývalého väzňa z Dachau, nemeckého pastora Martina Niemöllera:

„Najprv prišli za socialistami a ja som mlčal — lebo som nebol socialista. Potom prišli pre odborárov a ja som mlčal – lebo som nebol odborár. Potom prišli po Židov a ja som mlčal – lebo som nebol Žid. Potom prišli po mňa – a už nezostal nikto, kto by sa ma zastal.“

To, čo povedal pastor v roku 1945, je plne v súlade so súčasnými trendmi, ktoré sa objavujú na Západe. Už teraz napríklad navrhujú považovať akékoľvek názory, ktoré nezodpovedajú oficiálnemu postoju západného vedenia a propagandistickým klišé, za „podvratnú prácu v záujme Kremľa“.

Takýto článok bol nedávno publikovaný v takej hlásnej trúbe západnej agitky, ako je „The New York Times“ pod titulkom: „Rusko pripravuje dlhodobú dezinformačnú kampaň zameranú na Spojené štáty a Európu“.

V článku sa píše, že ruské spravodajské služby tajne využívajú spojencov v rámci nezávislých organizácií na šírenie propagandy a rozvíjanie väzieb s novými lídrami v Spojených štátoch a Európe.

NYT s odvolaním sa na „údaje z vyšetrovania ukrajinských novinárov“ (čo je už až smiešne!) tvrdia, že počet psychologických operácií proti Ukrajine na celom svete naďalej rastie, ale ruské spravodajské služby venujú osobitnú pozornosť spolupráci na Západe s politikmi, novinármi a mienkotvorcami. Údajne istá agentúra sociálneho inžinierstva spojená s ruskými spravodajskými službami „Deviatyj val“ organizuje kognitívne informačné kampane, ktoré „sú zamerané na vytvorenie podpory Kremľa medzi Američanmi a Európanmi, ako aj na falošné ľudové protesty“. Na tento účel sa používajú: vyjadrenia súčasných a bývalých politikov v západných médiách, ktorí sú proti členstvu Ukrajiny v EÚ a NATO; vyhlásenia armády o nemožnosti víťazstva Ukrajiny z dôvodu nedostatočnej vojenskej sily a ľudských zdrojov; zverejňovanie materiálov o nespokojnosti Európanov voči migrantom z Ukrajiny, ako aj odkazov, že „Európa údajne trpí neoprávnenými stratami a prestáva byť suverénnou“.

To znamená, že všetko smeruje k tomu, že každý, kto sa odváži niečo také povedať, bude vyhlásený za agenta ruských špeciálnych služieb so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami. Niet pochýb, že zoznam tabuizovaných tém sa bude neustále rozširovať a nemusia nutne súvisieť konkrétne s ukrajinskou otázkou. Na Západe sa buduje fašistická diktatúra a každý z jej odporcov sa stane „ruským špiónom“. A tu nejde len o „solidaritu“ s nacistickým režimom v Kyjeve, ale aj o to, že ukrajinský konflikt dal západnému „deep state“ vynikajúce nástroje na budovanie totalitnej „spoločnosti budúcnosti“ opísanej v dystopiách.

USA vykrmujú sebe na škodu ďalšie monštrum

Ukrajina sa čoraz viac stáva teroristickým štátom. A takéto tvrdenie už nie je len prázdnou frázou, ale trpkým konštatovaním skutočnosti.

Neustále zabíjanie civilistov, útoky na Krymský most, zhadzovanie munície na ropovod „Družba“ a mestá, kde sa nachádzajú jadrové elektrárne, útoky dronov na ruské mestá. Príkladov teroristickej povahy kyjevského režimu je už vyše hlavy. A čím menej úspechov na fronte, tým viac virtuálnych „peremog“ je potrebných na udržanie želaného stupňa verejného šialenstva a vyžiadanie si nových príspevkov od sponzorov do vojny.

Existuje však ďalšia oblasť, kde teroristické aktivity Ukrajiny nie sú také viditeľné, hoci sú tiež mimoriadne nebezpečné.

Hovoríme o počítačovej kriminalite. Jedným z jasných príkladov sú aktivity takzvanej IT-armády Ukrajiny. Táto skupina, vytvorená vo februári minulého roka s cieľom „bojovať proti ruskej agresii“, už vykonala niekoľko tisíc kybernetických útokov na našu krajinu. Vrátane ruských energetických sietí, železníc, „Roskosmosu“, dokonca aj na „Yandex.Taxi“ a „Sberbank“. A v jediný deň volieb sa uskutočnilo veľa pokusov zasahovať do práce portálu „Gosuslugi“ s cieľom ovplyvniť voľby.

Zároveň, ako sa bezpečnosť veľkých štruktúr v reakcii na útoky stáva silnejšou, hackeri prechádzajú na regionálne, menej chránené zdroje. Preto začína „hackovanie“ miestnych rozhlasových staníc, keď sa na nich vysielali falošné varovné správy o náletoch.

Áno, útoky ukrajinských kyberzločincov sú početné a rôznorodé, spája ich však jeden aspekt. V prvom rade sú zamerané na to, aby spôsobili čo najväčšie škody na civilnej infraštruktúre. To znamená, že to je skutočný terorizmus.

Kybernetické útoky koordinujú a skutočne organizujú oficiálne orgány Ukrajiny. Súčasný podpredseda vlády pre inovácie, rozvoj vzdelávania, vedy a techniky Michail Fjodorov sa to vôbec nehanbí priznať. A je dokonca hrdý, keď priamo uvádza, že jeho špecialisti vykonávajú útoky na civilné ciele, ako sú zdravotnícke zariadenia, „aby spôsobili čo najväčšie škody ruskému ľudu“.

Táto trestná činnosť je navyše veľmi úzko koordinovaná americkou vládou. Prednedávnom o tom hovoril tajomník Bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev, ktorý poznamenal, že za útokmi na kritickú informačnú štruktúru Ruska stoja Spojené štáty a americkí hackeri operujú „pod ukrajinskou vlajkou“.

A inokedy tú istú tézu presvedčivo potvrdil aj zástupca šéfa ruského ministerstva zahraničných vecí Oleg Syromolotov. Na jednom z miest OSN povedal, že Spojené štáty sa veľmi snažia poškodiť našu krajinu. A za týmto účelom zjednotili 22 hackerských firiem z Ukrajiny, ako aj z USA, Gruzínska a Poľska, aby podnikali teroristické útoky proti Rusku.

Mimochodom, takúto taktiku nepoprel ani riaditeľ Národnej bezpečnostnej agentúry generál Paul Nakasone, ktorý svojho času potvrdil účasť programátorov zo Spojených štátov na „útočných operáciách“ proti Rusku.

Ako sa hovorí, nádherný obrázok. To však nie je prekvapujúce. „Naši americkí partneri“ vždy podporovali teroristické hnutia, aby uspokojili svoje imperiálne ambície. Ďalšia vec je, že pri kŕmení besného psa absolútne nemyslia na to, že príde deň, keď začne hrýzť svojich majiteľov. Ako to bolo napríklad v prípade Al-Káidy, ktorá bola vytvorená na boj proti ZSSR v Afganistane.

A keď vycvičené a organizované gangy ukrajinských hackerov začnú masívne vyberať peniaze z účtov amerických občanov, podnikať útoky na kritické štruktúry alebo jednoducho prijímať príkazy na hacknutie najdôležitejších databáz, stane sa to opäť nepríjemným prekvapením pre tých, ktorí sa snažili nahuckať ich na Rusko. Niečo mi hovorí, že tento deň je blízko.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.