Activstar - Activmineral

(grep)
Produkt je dostupný v externom sklade

Alternatívy

Váha 230 g

60 dávok

Unikátna zmes vitamínov a minerálov pre celkovú výživu a odolnosť organizmu, vhodných pre psychicky a fyzicky aktívnych ľudí.

Vitamíny sú nevyhnutnou súčasťou výživy človeka. Hoci ich denne potrebujeme prijať iba nepatrné množstvo, patria medzi nenahraditeľné živiny. Pre ich nenahraditeľnosť a súčasne pre dostačujúce malé množstvá nevyhnutné pre zachovanie zdravého metabolizmu a fungovanie organizmu sa vitamíny radia medzi tzv. „esenciálne” mikroživiny.

Dávkovanie: 1 dávku (cca 5g) rozpustiť v 2 dl vody

Materiál
 

Vitamín B1 - Tiamín (0.55 mg (hydrochlorid)), Vitamín B2 - Riboflavín (0.7 mg), Vitamín B3 - Nikotínamid, niacín (8 mg), Vitamín B5 - Kyselina pantoténová (3 mg), Vitamín B6 - Pyridoxín (0.7 mg (hydrochlorid)), Vitamín B7 - Biotín (0.025 mg (D)), Vitamín B9 - Kyselina listová (0.1 mg), Vitamín B12 (0.0012 mg), Vitamín C - kyselina askorbová (80 mg (L)), Vitamín D (0.0025 mg (D3)), Vitamín E (6 mg (tokoferol acetát)), Vitamín K - fylochinón (0.045 mg), Vápnik (100 mg), Horčík (40 mg), Draslík (25 mg), Sodík (200 mg), Inulín, Kyselina citrónová, Horčík - Laktát horečnatý, Vápnik - Ovovital, Citrát tridraselný, Uhličitan horečnatý, Stévia - Stevia rebaudiana (glykozidy), D-pantothenát vápenatý, Kyanokobalamín, Cholekalciferol, Hydrogénuhličitan sodný

Vitamín B1 - Tiamín

Upravuje funkcie periférnych nervov.

Vitamín B2 - Riboflavín

Potrebný pre každú bunku v organizme.

Vitamín B3 - Nikotínamid, niacín

Má nenahraditeľnú úlohu pri premene potravy na energiu.

Vitamín B5 - Kyselina pantoténová

Je veľmi dôležitý pre metabolické spracovanie prijatých živín. Je nenahraditeľný pre syntézu hormónov a cholesterolu.

Vitamín B6 - Pyridoxín

Spomaľuje rast nádorov, chráni bunky pred zmutovaním.

Vitamín B7 - Biotín

Podporuje vstrebávanie tukov a celkový metabolizmus.

Vitamín B9 - Kyselina listová

Patrí medzi najvýznamnejšie vitamíny. Je prirodzene sa vyskytujúca látka, ktorá je dôležitá pre tvorbu DNK a syntézu RNA (nukleových kyselín), ktoré sú dôležité pre rast a delenie všetkých buniek v organizme. Zvýšenú pozornosť jeho užívaniu by mali venovať ľudia v neustálom strese.

Vitamín B12

Je nositeľom životnej energie.

Vitamín C - kyselina askorbová Vitamín C - kyselina askorbová

Podporuje celkovo dobrý zdravotný stav a chráni telo pred infekciami, traumami a stresom. Pôsobí ako antioxidant. Podieľa sa na vytváraní kolagénu. Pleť potrebuje vitamín C.

Vyfajčenie 1 cigarety dokáže spotrebovať 120 mg vitamínu C, prežitie veľkej emócie až 2000 mg.

Vitamín D

Nenahraditeľný na vstrebávanie vápnika a fosforu, tiež na tvorbu kostí a zubov.

Vitamín E

Ako biologický antioxidant chráni bunky pred starnutím a voľnými radikálmi. Spomaľuje proces starnutia a zvyšuje odolnosť ľudského organizmu.

Vitamín K - fylochinón

Patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch.

Vápnik

Je pre človeka základnou živinou a súčasne je aj najrozšírenejším minerálom v našom tele.

99 % z tohto prvku je uložených v kostiach a zuboch, zvyšné 1 % nájdeme v telesných tkanivách a tekutinách. Celkovo jeho obsah v tele je na úrovni 700 -1400 g.

Horčík

V ľudskom tele sa podieľa na viac ako 300 rôznych biochemických reakciách a navyše na 100 enzymatických procesoch.

Polovica horčíka sa v tele nachádza priamo v bunkách celého tela, zvyšok sa spolu s fosforom a vápnikom ukladá v kostiach. Iba 1 % horčíka je v krvi.

(viď Laktát horečnatýSíran horečnatý)

Draslík

Je dôležitý minerálny prvok (alkalický kov), ktorý odborníci na výživu nazývajú makroprvkom, pretože je potrebný pri elektrochemických dejoch v organizme vo veľkých množstvách.

Sodík

Je pre telo veľmi dôležitá minerálna látka, ktorej hlavnou funkciou je regulovanie distribúcie telesných tekutín a acidobázickej rovnováhy.

Inulín

Čakanková vláknina - má prebiotický efekt. Jej kalorická hodnota je veľmi nízka až nulová, nezvyšuje hladinu krvného cukru.

Kyselina citrónová

Regulátor kyslosti

Horčík - Laktát horečnatý

Je nevyhnutným stavebným prvkom živých organizmov. Viac ako 300 enzýmov používa ióny horčíka pre svoju katalytickú činnosť.

(viď Horčík)

Vápnik - Ovovital

Veľmi efektívny pri zmiernení osteoporózy, porúch metabolizmu vápnika a na urýchlenie hojenia zlomenín.

Citrát tridraselný
Uhličitan horečnatý

Protihrudkujúca látka.

Stévia - Stevia rebaudiana

Toto prírodné sladidlo nemá žiadne kalórie, je perfektným pomocníkom pri chudnutí.

D-pantothenát vápenatý
Kyanokobalamín

Vitamín B12

Cholekalciferol
Hydrogénuhličitan sodný

Regulátor kyslosti

 

Grepová aróma

Technológia
Plast - PP Plast - PP

PP (#5):  Polypropylene (PP). Polypropylén je v súčastnosti jeden z najpoužívanejších plastov pre baliaci materiál.

Je ho možné považovať za bezpečný.

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.