Hearthstone Legend


Pripojte sa k 100 miliónom hráčov v tomto zábavnom, neustále sa meniacom dobrodružstve.

Ak hľadáš formu zábavy a súčasne trénovanie logiky, Hearthstone je ideálne riešenie. Hearthstone sa dá hrať rôznymi spôsobmi. Každý si nájde ten svoj.

 • Rekreačný štýl pre zábavu,
 • súperenie o umiestnenie v celosvetovom rebríčku,
 • esport turnaje o prestížne ceny.

Hearthstone je možné prirovnať novodobému šachu. Je tam vnesený prvok náhody, ktorý pridáva práve tú zábavnú časť, naproti suchopárnemu klasickému šachu. Grafika hry je farebná, zo sveta legendárneho Warcraftu a jeho multiplayer verzie World of Warcraft.

Aplikácia / hra je primárne určená pre platformu PC windows, android a apple zariadenia. Mobil treba mať už výkonnejší a vysoko kapacitnú baterku. Krátky návod ako hrať Hearthstone v Linuxe.

Zdanlivo jednoduchá, šialene zábavná.

 • Strategická kartová hra, ktorá sa dá ľahko naučiť!
 • Úplne zdarma, potrebný je battle.net účet, ako zdieľaný účet pre všetky hry od Blizzard Entertainment.
 • Prepracovaná do detailov, ako všetky hry od Blizzardu.
 • Nasledovník živej TCG zo sveta World of Warcraft.
 • Hrať Hearthstone

Scholomance Academy

Najnovšia edícia kariet

Dvojitý Major
40 nových dual-class kariet

 

Nové kľúčové slovo: Spellburst
Efekty kariet pri zahraní kúzla

 

Nové kúzla: Studies
Karty znižujúce cenu pri objavovaní kariet 

Ako každý systém, má aj tento svoje možnosti použitia. Má ohromnú členskú základňu. Hrať sa dá úplne zdarma. Na rekreačnej úrovni. Už keď uvažujeme o vyšších úrovniach, tam už je potrebné poznať mechaniku celej hry, jednotlivých kariet, rôzne stratégie a aj rôzne balíčky ako fungujú a ako proti ním hrať.

Je to o tom, mať niekoľko funkčných balíčkov kariet. Čím viac sa jednotlivé karty podporujú a dopĺňajú, tým lepšie je možné zahrať kolo v rôznych situáciách. Neexistuje taký balíček, ktorý by obstál proti ostatným balíčkom. Sú rôzne druhy balíčkov:

 • rýchly - cieľom je poraziť súpera do 7. kola,
 • stredný - cieľom je dostať sa do 5. kola a poraziť súpera do 12. kola,
 • pomalý - cieľom je dostať sa do 9. kola a potom už je vysoká úspešnosť výhry.

Čím viac kôl, tým jedna hra dlhšie trvá. Je jasné, že pomalé balíčky majú veľký problém s rýchlymi balíčkami, aj keď niekedy sa podarí proti ním vyhrať. Ak uvažujeme celosvetový rebríček, na rôznych úrovniach sa hrajú rôzne druhy.

Esport je už pomaly dráha profesionála. Ako aj s každým profesionálnym športom, treba mať talent, veľa trénovať, mať sponzorov a mať kvalitný marketing. Z celkové pohľadu, je to veľmi neefektívne zameranie a úspešnosť v ňom je veľmi nízka.

 

Nie až tak bežnou, ale získateľnou "trofejou" so slušnou odmenou je úroveň LEGEND v celosvetovom rebríčku. Umiestnenie v tomto TOP rebríčku je už skôr záležitosťou esportu, ale kto má čas a chuť, môže zabojovať aj tu. TOP 100 hráčov je každý mesiac po reštartovaní rebríčka vypísaných v novinkách.

Na prebojovanie sa do rebríčka LEGEND už treba mať funkčné a efektívne balíčky. Je rozdiel, či cesta tam trvá 20 hodín alebo 100 hodín. V hre sa dajú kúpiť balíky, ktorý každý obsahuje 5 náhodných kariet, kde jedna z nich je minimálne modrá (Rare). Okrem bielej a modrej sú aj fialová (Epic) a oranžová (Legendary). Čím vyššia farba, tým je nižšia šanca na jej nájdenie v náhodnej ponuke z 5 kariet v balíku. Preto sa kupujú balíky v setoch, napríklad 40 balíkov, 80 balíkov, a po otvorení takého množstva sa už šanca zvyšuje. Karty, ktoré sú nepotrebné alebo málo efektívne, sa dajú "rozbiť" za 1/4 cenu ich hodnoty. Ide o poriadny biznis, kde sa točia veľké peniaze.

Ako dosiahnuť LEGEND bez investovania peňazí?

 • Každý deň je možné splniť denný Quest, za 40-60g. Niektoré ponúkajú odmenu 1 klasický balík kariet.
 • Každý týždeň od stredy je možnosť zahrať Tawern Brawl, kde je odmenou 1 klasický balík kariet (max 1 za týždeň).
 • Za každé 3 víťazstvá v Play, Arena alebo Tawen Brawl je 10g (max 100g za deň)
 • Kúpiť si vstup do Arena (150g) a snažiť sa vyhrať 12 hier pre maximálnu odmenu (napr. 2 balíky, 800g, 1 epic karta)
 • Kúpiť si balíky za získané goldy (1 balík = 100g)

Hrať arény pre získanie väčšieho množstva je výborné. Tvorba balíčku je o výbere 30 kariet z náhodne ponúknutých 3 kariet. Prichádza na radu náhoda a ako túto náhodu čo najlepšie zvládnuť. Každá karta má svoju hodnotu (value), ktorá určuje jej vplyv na samotnú hru. Súčet takýchto hodnôt vyjadruje úroveň balíčku a aj šancu na dosiahnutie 0-12 výhier. Aj pri 0 výhrach je odmena 1 balík, takže pre profit z hrania arény treba uhrať aspoň toľko výhier, aby odmena dosiahla hodnotu 50g (rozdiel 150g vstup do arény a 100g cena balíka).

HEARTH ARENA - Pre tých, čo nerobia esport, je výbornou pomôckou služba HearthArena (Beyond the Tier List), ktorá pomáha počas tvorby aréna balíčku určiť karty s najväčšou hodnotou. Upozorňuje tiež aj na možné kombinácie (combo) kariet.

ARENA TRACKER - Pre tých úplne lenivých, je výbornou pomôckou program Arena Tracker, ktorý využíva pre arény viacero ohodnocovacích platforiem (HearthAreana je medzi nimi). Je použiteľný aj v Linuxe. Rovne pri výbere v aréne ponúka hodnoty kariet.

Tieto pomôcky šikovnejšiemu hráčovi zabezpečia uhrať minimálne 4 výhry, čo prevýši vstupných 150g do arény.

 

LEGEND - V prípade celosvetového rebríčka, bavme sa o klasickom formáte - nie Wild, už je reč o niečom inom. Treba mať vysoko efektívne balíčky. Tu môže hneď napadnúť myšlienka, že treba drahé balíčky s legendary kartami. No opak je pravdou. Pre rýchly postup do úrovne LEGEND sa oplatia mať veľmi rýchle balíčky, ktoré robia hry krátke a tým ich odohrať viac v kratšom čase. 3 minúty a 20 minút na jednu hru je veľký rozdiel. Tiež sa požaduje efektívnosť balíčka voči iným balíčkom, takých 65% šanca na výhry je už výborná. Jednoducho povedané, aby bol počet výhier väčší než prehier.

Aby sme nevymýšľali koleso, zájdeme na stránku HSReplay (Unleash your potential) alebo Heartstone Top Decks a a pozrieme si Top Standard balíčky. Hľadáme typ Face a Aggro, čo znamená o rýchle a jednoduché balíčky, prevažne nízkeho rozpočtu. A presne toto nás zaujíma, malým vstup dosiahnuť vysokú métu.

K 10.09.2020 je napríklad na prvom mieste Pure Paladin (stredný) s hodnotou ~ 9000 a na druhom mieste Face Hunter (rýchly) s hodnotou ~ 4000. Z hľadiska efektívnosti, je druhá voľba lepšia :) Balíky sa vyvíjajú od edície aj nových nápadov.

AAECAR8GhwTJBJ+lA4ewA6S5A/bWAwyoArUD/gz7rwP8rwP/ugPczAObzQOizgOC0APG0QO50gMA

 • s týmto balíkom do 20 hodín úroveň LEGEND

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.