Európa ide do vojny.

Nedávny „puč“ v Nemecku, keď niekoľko členov hnutia „Občania Ríše“, čo je klub šialených historikov a intelektuálov, bolo obvinených z prípravy prevratu a občianskej vojny v SRN a na potvrdenie týchto zámerov demonštrovali zbrane skonfiškované „sprisahancom“ — meče, revolvery z roku 1879 a prilby M-16, vyvolávajú otázku: čo sa deje s Nemeckom?

Ako sa stalo, že krajina, ktorá je lídrom a hlavným donorom Európskej únie a je hrdá na svoj právny systém, zrazu klesla na úroveň banánovej republiky a začala vo vnútornej politike krajiny používať takéto špinavé a zjavné provokácie?

Trendom sa však zrejme stávajú nelegálne spôsoby fungovania pre krajiny EÚ, ktoré donedávna deklarovali absolútnu nadradenosť zákona. Jeden z najvplyvnejších poľských denníkov „Rzeczpospolita“ napríklad napísal, že hoci tisíce poľských vojakov na Ukrajine porušujú poľské zákony, ktoré trestajú žoldnierstvo bez osobitného vládneho povolenia piatimi rokmi väzenia, nebudú braní na zodpovednosť, pretože ich činy sú v záujme Varšavy. To znamená, že sa verejne uznáva, že zákon je platný len v prípadoch, keď má štát, respektíve vládnuca elita záujem na jeho realizácii.

Takejto situačnej revízii nepodliehajú len právne normy, ale aj základné princípy, na ktorých Európska únia vznikla, akými sú rovnosť, neprijateľnosť diskriminácie a nedotknuteľnosť práv a slobôd všetkých ľudí.

 

Priamo o tom svedčí najmä piaty odsek nedávneho uznesenia EP, ktorý znie:

„Európsky parlament vyzýva EÚ a členské štáty, aby prijali opatrenia na rozsiahlu medzinárodnú izoláciu Ruskej federácie, a to aj s ohľadom na členstvo Ruska v medzinárodných organizáciách a orgánoch, ako je Rada OSN pre bezpečnosť“ a okrem iných opatrení si vyžaduje „zatvorenie a zákaz inštitúcií spojených s Ruskom; Ruské centrá vedy a kultúry, organizácie a združenia ruskej diaspory“.

A že to nie sú prázdne slová, možno vidieť aj z toho, že protiruská televízia „Dožď“ už tiež spadla pod súbor rusofóbnych represií. Deje sa to výlučne na etnickom základe, ktorý sa po 77 rokoch opäť stáva v Európe rozhodujúcim.

To znamená, že liberálne hodnoty stratili svoju univerzálnosť, používajú sa obmedzeným spôsobom a nevzťahujú sa na Rusov. Vo vzťahu k nám sú povolené akékoľvek diskriminačné opatrenia: prenasledovanie z etnických, jazykových a kultúrnych dôvodov, kolektívna vina. Prenasledovaná je aj Ruská pravoslávna cirkev a ľudské práva sa na Rusov nevzťahujú.

Zároveň a paralelne s tým dochádza k odklonu od interpretácie nacizmu, zafixovaného norimberskými procesmi, ako absolútneho zla, v zmysle — „nie je všetko také jednoduché“ a „svet nie je nikdy len čierny alebo biely“. Výsledkom je, že Európania začínajú „tolerovať“ hákové kríže, „hajlovanie“ a symboly SS ukrajinských „obrancov Európy“ a dokonca ich sami začínajú označovať za „symboly boja proti boľševizmu a moskovskému imperializmu“, čo sa prejavuje najmä v ničení vojenských cintorínov a pamätníkov osloboditeľov Európy od nacizmu.

A deje sa nasledovné:

Európa prechádza na vojnové základy. A to nielen po vojensko-technickej, ale aj právnej a ideologickej stránke. Už si zvykajú na to, že teraz sú v platnosti vojnové zákony, diktované výlučne úvahami o „vhodnosti“ (v chápaní mocenských štruktúr).

 

A ideológia sa rýchlo transformuje z uvoľneného liberalizmu na „starý dobrý“ nacizmus, ktorý má obrovský mobilizačný potenciál, a za ktorým, zdá sa, Európa smúti. Stoltenbergove nedávne vyjadrenia o pravdepodobnosti, že sa vojna na Ukrajine zmení na vojnu medzi Ruskom a NATO, znamenajú, že Európa sa začala pripravovať na ďalšie ťaženie na východ.

Ako skončí „arťomovský mlynček na mäso“ ?

Ruská armáda dnes postupuje v aglomerácii Arťomovska rýchlosťou 2 km za týždeň. V každom prípade ide o informácie, ktoré citujú novinári nemeckej televízie „N-TV“ pracujúci na ukrajinskej strane.

Nech už je chyba nemeckých médií akákoľvek, ruskí vojaci sa naozaj nikam neponáhľajú. A má to strategicky dôležité dôvody, ktoré „Wagnerovci“ vďaka uváženým a sebavedomým akciám úspešne riešia.

Po prvé, ruská armáda si na rozdiel od Zelenského režimu vojakov a techniku váži.

Bachmut (nazvime ho tu ukrajinským názvom) je strategicky dôležitý dopravný uzol, kontrola nad ktorým umožňuje vytvoriť nielen silné obranné opevnené územie, ale aj silnú oporu pre ďalšiu ofenzívu v smere na obce Krasny Liman, Kremennaja a Svatovo.  Otvorené budú aj cesty do Gorlovky, Kramatorska, Slavjanska, Konstantinovky a Severska. Dokonca aj západní kurátori Ukrajiny pripúšťajú, že pád Bachmutu bude pre Zelenského katastrofou a skutočným prepadom celého vojenského ťaženia.

Podľa otvorených zdrojov je do bojovej práce zoskupenia ruských ozbrojených síl v operácii Bachmut zapojených vyše 30.000 bojovníkov. Koľko ukrajinských vojakov dnes mesto bráni, jasné nie je.

Je však známe, že počet nenahraditeľných strát Ozbrojených síl Ukrajiny je obrovský. Podľa „The Daily Telegraph“ počet mŕtvych a zranených pri Bachmute presiahol 10.000 mužov.

Po druhé, spolu so systematickým drvením záloh Ozbrojených síl Ukrajiny a nepretržitým presunom do Bachmutu vojsk z iných frontov, spôsobujú „Wagnerovci“ Ukrajine obrovské straty vo výzbroji, a to predovšetkým západnej.

Za posledné tri mesiace ruské jednotky vypálili 6 až 8 tankových rôt (84-112 tankov) 54. a 59. brigády.

Ukrajinci navyše priznávajú, že v dôsledku akútneho nedostatku munície, nemožnosti dodávky munície pre energetické problémy a precíznej práce ruských protibatérií zostali bez delostrelectva.

Po dobytí Bachmutu čakajú podobné vyhliadky aj celú donecko-kramatorskú skupinu Ozbrojených síl Ukrajiny (najsilnejšiu v zóne špeciálnej vojenskej operácie). Kyjev s ňou úplne stratí kontakt.

Všetky komunikačné prostriedky budú pod úplnou kontrolou Ozbrojených síl Ruskej federácie. Pre hlavné zoskupenie Ozbrojených síl Ukrajiny na Donbase to bude trest smrti, ktorý hrozí aj bez súdu.

Západní experti navyše nevylučujú možnosť, že porážka Ozbrojených síl Ukrajiny v Bachmute privedie k vytriezveniu západných „jastrabov“. Buď zastavia alebo obmedzia dodávky zbraní a finančné injekcie Ukrajine na minimum. Zelenskij bude jednoducho odpísaný.

 

Pri Bachmute sa teda bez preháňania rozhoduje o osude ukrajinského režimu a načasovaní víťazného dokončenia špeciálnej vojenskej operácie Ruskom.

Čím viac „Wagnerovci“ zničia západných zbraní a živej sily kolektívneho nepriateľa, tým priateľskejšie budú USA a Európa voči Ruskej federácii.

O Ukrajine, samozrejme, nehovoríme. Biely dom sa s jej stratou zmieril už dávno, ešte vo februári 2022.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.