Export bezpečnosti

Čítať viac

Asymetrická reakcia na rozšírenie NATO

Kapitulácia Azov a Ozbrojených síl Ukrajiny v Azovstale

Čítať viac

Kyjev nebol na takýto zvrat udalostí absolútne pripravený.
Ak sledujeme reakciu oficiálneho Kyjeva, ich médií a rôznych hovoriacich hláv, ktoré masám prinášajú pripravený príbeh vo forme oficiálnej propagandy, potom môžeme vidieť informačný chaos z protichodných vyhlásení a programov.

Vyhlásenie o Živote ako útek pred dlhmi a povinnosťami

Čítať viac

České úrady zaplavili stovky žiadostí ľudí, ktorí sa chcú zbaviť svojich povinností voči štátu.
Takzvané čestné vyhlásenia o živote zasielajú občania s tým, že sa tak vyviažu zo všetkých zmlúv s Českou republikou, často ako doklad k žiadosti prikladajú aj svoje vlasy, fúzy alebo odtlačky prstov.

Google v Rusku zbankrotoval

Čítať viac

Nemá peniaze na vyplatenie zamestnancov ani zákonné platby

Sahel - očista od európskych parazitov

Čítať viac

Po desaťročnej kríze vstúpil Sahel do roku 2022 uprostred eskalujúcich nepokojov, pričom úroveň organizovaného politického násilia sa v roku 2021 zvýšila v porovnaní s rokom 2020.
Konflikt v regióne bol do značnej miery spôsobený džihádistickým povstaním sústredeným v štátoch Burkina Faso v Mali, a Niger, ktoré sú najviac postihnuté krízou.
Každá z týchto krajín zažila v roku 2021 svojim spôsobom značnú nestabilitu.

Udalosti 2021 v Burkina Faso

Čítať viac

Počas roku 2021 došlo v Burkine Faso k výraznému zhoršeniu situácie v oblasti ľudských práv a bezpečnosti, keďže útoky a zverstvá ozbrojených islamistických skupín pribúdali, pokračovalo nezákonné zabíjanie štátnych bezpečnostných síl a provládnych milícií počas protiteroristických operácií a humanitárna situácia sa zhoršovala.